Biebrza

          08.07.12 niedzielna objazdówka po Biebrzy, pochmurny świt - bliska obserwacja trzmielojada w Laskowcu, wodniczka łowiąca owady na kładce na Długiej Luce i na koniec  żołny w Tykocinie.

Hel

          Krótka relacja z bogatszą dokumentacją z pobytu na półwyspie helskim i wycieczki do Trójmiasta. 16 - 23.02 Hel - w porcie kacza zupa - czernice, ogorzałki, lodówki, gągoły liczone w setkach, 3 głowienki, 3 edredony, 2 perkozy dwuczube, uhla, 50 nurogęsi, łyski i łabędzie nieme. W kolejnych dniach ptaków ubywało ale zestaw gatunkowy niezmienny do 23.02. Poza portem - uhle 10, szlachary 20-30.

Hel

Tydzień 11-18.09.12 spędzony na półwyspie helskim przyniósł ciekawe obserwacje. Generalnie ptaków ilościowo mniej niż w poprzednich latach ale jakościowo ciekawie.
Orlicy nie znalazłem.
Z siewek dopisały:
zmienne
rdzawe

Obrączkujemy bociany

            23.06.12, nieprzyzwoicie wczesna pora, mocna ekipa w składzie Ewa, Agnieszka, Kasia, Janusz, Łukasz i Paweł spotyka się w Powsinie na gustownie urządzonym skwerku. Skwerek tym różni się od innych, że jest miejscami pobielony. Na środku placyku stoi słup, na nim platforma z bocianim gniazdem. Podjeżdża nietypowo wyposażony samochód, kierowca zaklina się, że to dwuosobowa zwyżka. Rozpoczynamy obrączkowanie bocianów.